Małe windy towaroweMałe windy towarowe 2

Małe windy towarowe

Małe windy towarowe, realizacje

Mała winda towarowa w restauracji

Mała winda towarowa w restauracji Małe windy towarowe idealnie sprawdzają się w lokalach wielopoziomowych. Dzięki nim można wykorzystać piwnice np. na kuchnie i magazyny, a parter i piętra przeznaczyć na sale restauracyjne. Niewielkie wymiary wind umożliwiają ich montaż w dogodnym miejscu. Solidną konstrukcję samonośną łatwo jest obudować płytami G/K i estetycznie wykończyć. Szyb dźwigu można również obudować stalą nierdzewną lub innymi materiałami. Nie ma konieczności stosowania żadnych dodatkowych stelaży pod płyty G/K i stal.

Zamiast budować dwie oddzielne windy: pierwszą do przewożenia gotowych posiłków i drugą na brudne naczynia, można wykorzystać w jednym szybie podwójną kabinę tzw. Double Decker. Górna kabina na czyste, a dolna na brudne. Jeśli odpowiednio zaplanujemy rozkład restauracji, to po jednej stronie szybu może się znajdować zmywak, a po przeciwnej kuchnia. Kucharze umieszczając w górnej kabinie windy gotowe posiłki korzystając z drzwi przystankowych po ich stronie szybu, a pracownicy na zmywaku korzystają z zupełnie oddzielnych drzwi przystankowych. Takie rozgraniczenie umożliwia spełnienie wytycznych Sanepidu. Alternatywnym sposobem spełnienia wymagań Sanepidu, dotyczących oddzielenia od siebie rzeczy "czystych" i "brudnych", jest odpowiedni podział pojedynczej kabiny na dwie części. Zakrywając z każdej strony połowę wysokości kabiny, z jednej strony część dolną, a z drugiej część górną zapewnimy selektywny dostęp do rzeczy "czystych " i "brudnych". Konieczne jest wtedy zainstalowanie 2 szt. drzwi przystankowych na każdym poziomie obsługiwanym przez dźwig, oddzielne od strony czystej i oddzielne od strony brudnej.

Małe windy towarowe ze stali nierdzewnej

Mała winda towarowa w restauracji         Mała winda towarowa w restauracji

 

Mała winda towarowa w restauracji Windy w restauracjach wielopoziomowych ułatwiają pracę kelnerów i przyspieszają obsługę gości. Aby zapewnić odpowiednią temperaturę posiłków w kabinie można zamontować specjalną grzałkę. Kabiny mają w standardzie zamontowaną jedną półkę. Całość wykonana jest ze stali nierdzewnej AISI 304 lub lakierowana proszkowo w kolorze RAL 7038 (standard) co zapewnia bezproblemową wieloletnią eksploatację.

Magazyny to kolejne miejsce gdzie spotyka się małe windy towarowe. Ułatwiają i przyśpieszają wydawanie produktów. W nowoczesnych, w pełni automatycznych magazynach, spełniają kluczową rolę i zapewniają efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Nasze windy montowaliśmy też w takich miejscach jak fabryki samochodów, piekarnie, cukiernie, zakłady chemiczne, laboratoria badawcze i linie montażowe zakładów wytwarzających sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty małych wind towarowych.